Taylor Swift Kimdir ?

Taylor Swift Kimdir ? 

Taylor Alison Swift 13 Aralık 1989 doğumlu, Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı.

Wyomissing, Pensilvanya’da büyüdü ve on dört yaşında Nashville, Tennessee’ye taşındıktan sonra country müzikteki kariyerine başladı. Burada Big Machine Records ile anlaştı ve Sony/ATV Music publishing house ile çalışan en genç söz yazarı oldu. 2006 yılında kendi adını taşıyan bir albüm çıkardı. Albümün üçüncü single çalışması “Our Song” ile ABD country listesinde bir numaraya ulaşan en genç şarkıcı oldu. 2008 Grammy Ödülleri’nde “En İyi Yeni Sanatçı” kategorisinde aday gösterildi. 
Taylor Swift Kimdir ?
Mesajı alan hayranlar (Swifties olarak biliniyorlar) elbette harekete geçmekte hiç tereddüt etmedi. Şarkıcının birçok platin plak ödülüne layık görülen ilk altı albümünün master kayıtlarını elinde bulunduran iki yöneticiyi sosyal medyada topa tuttu.
“Taylor’ın yanındayım” anlamına gelen IStandWithTaylor hashtag’i dünya çapında trend başlıklar arasında yer aldı.
Taylor Swift geçen günlerde hayranlarına hitaben bir açık mektup yayınladı. Mektupta Swift, eski şarkılarının yer aldığı katalogu kontrol eden plak şirketi yöneticileri Scooter Braun ve Scott Borchetta ile yaşadığı anlaşmazlığın perde arkasında yaşananları anlatıyordu
Swift’in iddiası eski hitlerini bir ödül töreninde söylemesinin ve kendisi hakkında hazırlanan belgeselde kullanılmasının engellediği yönündeydi. Swift mektupta hayranlarına seslenerek “Onların, nasıl hissettiğimi bilmelerini sağlayın” dedi.
Taylor Swift Kimdir ?

Taylor Swift olayına dönersek plak şirketi birkaç gün önce şarkıcının eski hitlerini Amerikan Müzik Ödülleri töreninde söylemesine izin verdi. Swift hayranlarının saldırılarının bu kararda ne kadar etkili olduğunu elbette bilemiyoruz…
Dünyanın en büyük pop yıldızlarından birinin, eski ya da yeni, söylediği şarkılar üzerinde hak iddia etmesi çok doğal ancak hayranlarını kontrol edemeyeceği ve ne kadar ileri gidebileceklerini öngöremeyeceği bir savaşın içine sokması ne kadar doğru işte müzik dünyası şu sıralar bunu tartışıyor.

Taylor Swift Kimdir ?Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir